SP rukometašice: Hrvatska poražena od Srbije

HRVATSKE su rukometašice u svom prvom "pravom" nastupu na Svjetskom prvenstvu koje se igra u našoj zemlji poražene, u dvoboju 3. kola skupine A bolje od naših igračica bile su reprezentativke Srbije i Crne Gore sa 28:24 (15:14).

HRVATSKA: Knezović, Stančin; Bubalo 1 (1), Arslanagić, Hodak 2, Kolega 6, Pušić, Pensa, Pasičnik 1, Mitrović 2, Kevo, Šarić, Čuljak 7 (2), Vresk 5.

SCG: Savković, Vojčić; 4 Popović 1, Đokić 1, Mladenović 3, Budimir 5, Knežević 6 (1), Tomanović 1, Batinić 2, Savić 2, Stefanović, Petrović 8, Milanović, Ognjenović 1.

Suci: Oie i Togstad (oba Norveška).

Gledatelja: 5.000.

Sedmerci: Hrvatska 3 (4), SCG 1 (1).

Isključenja: Hrvatska 10 minuta, SCG 14 minuta.

Hrvatske su igračice odlično odigrale tek prvu četvrtinu dvoboja, na samom su startu utakmice zahvaljujući čvrstoj obrani i beskompromisnim ubadanjima u suparničku obranu u fazi napada povele sa 7-2, ali potom su dozvolile igračicama SCG da se vrate u igru, što su ove objeručke prihvatile, te serijom 10-2 stigle do prednosti 12-9. Pogotkom Nataše Kolege u samoj završnici prvoga poluvremena na odmor se otišlo s minimalnim zaostatkom (14-15).

Na startu drugoga poluvremena naše su igračice stalno zaostajale jedan do dva pogotka, da bi potom SCG ostvarila prednost od 21-18. Ipak, vrlo brzo su naše igračice zahvaljujući odličnoj Barbari Stančin na vratima i brzim protuudarima 10 minuta prije kraja izjednačile na 21-21. Kada se očekivao potpuni preokret, igra Hrvatske je ponovno pala, SCG se vratila u sigurno vodstvo, te na kraju ostvarila sigurnu pobjedu.

Ovim porazom Hrvatska se dovela u neugodnu situaciju, jer sada za prolazak u drugi krug natjecanja mora pobijediti jednu od preostale dvije utakmice u prvoj fazi natjecanja, protiv Francuske u subotu ili Španjolske u nedjelju.

U petak je na SP slobodan dan, a u subotu Hrvatska (16 sati) igra protiv Francuske.

Rezultati dvoboja 3. kola sa Svjetskog prvenstva za rukometašice koje se igra u Hrvatskoj: