Španjolci jedva slomili Tunis

EPA-EFE

ŠPANJOLSKA je u zadnjoj pripremnoj utakmici uoči SP-a razočarala svoje navijače u Krasnodaru.

Momčad Julena Lopeteguija pobijedila je Tunis 1:0 golom Iaga Aspasa u 84. minuti. Španjolci su odigrali dosta slabu utakmicu i tek u 69. minuti uputili prvi udarac u okvir gola. Borbeni Tunižani dobro su se branili, ali su na kraju primili gol nakon odlične solo akcije Diega Coste.

Atleticov napadač povaljao je i golmana i cijelu obranu Tunisa i onda samo spustio loptu Iagu Aspasu koji je pogodio bliži kut Mathlouthija, iako je tuniški golman možda mogao i bolje reagirati.

Do kraja susreta su se Španjolci malo oslobodili i imali još jednu dobru priliku, ali je završilo 1:0. Španjolska je igrala u sastavu De Gea - Alba, Ramos, Pique, Odriozola - Alcantara, Busquets - Iniesta, Isco, Silva - Rodrigo, a u nastavku su ušli Nacho, Koke, Lucas, Diego Costa, Asensio i strijelac Iago Aspas.

Španjolska će na SP-u igrati u skupini B s Marokom, Iranom i Portugalom, a upravo protiv Ronalda i društva sljedećeg petka u Sočiju igra prvu utakmicu.

Tunis je u skupini s Engleskom, Belgijom i Panamom, a turnir otvara 18. lipnja u Volgogradu protiv Engleske.