oi tokio

Španjolska je imala 11 razlike. Onda je krenuo Durant

SAD je pobijedio Španjolsku 95:81 u četvrtfinalu Olimpijskih igara. Za finale će se boriti s pobjednikom utakmice Australije i Argentine.

Utakmica Amerike i Španjolske bila je najzanimljivija utakmica košarkaškog turnira u Tokiju jer je to bio dvoboj aktualnih olimpijskih i svjetskih prvaka.

Rezultat pokazuje uvjerljivu pobjedu SAD-a, ali su se Španjolci sjajno borili protiv NBA zvijezda. U prvom poluvremenu imali su čak 11 poena prednosti, ali Amerikanci su se do poluvremena uspjeli vratiti na 43:43.

Početkom drugog dijela sve je riješio najbolji igrač ove selekcije SAD-a. Kevin Durant je postigao 11 poena u seriji SAD-a 20:6, kojom se branitelj olimpijskog zlata odlijepio na 65:49.

Španjolska je mogla samo prići na šest razlike na kraju treće četvrtine, ali to je bilo sve, jer je SAD ubrzo opet ostvario ogromnu prednost.

Durant je predvodio pobjednike s 29 koševa. Jayson Tatum ubacio je 12, Damian Lillard 11, a Zack Levine 10.

Španjolcima je praktično pola koševa postigao Ricky Rubio koji je ubacio 38 poena.