Split CO - Cibona VIP 76:66

U PRVOJ utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske košarkaši Splita CO su na domaćem terenu pobijedili Cibonu VIP 76:66 (18:14, 40:31, 61:47).

Veći dio prvog poluvremena gosti iz Zagreba su držali priključak. Splićani su se uspjeli odvojiti neposredno prije odlaska na odmor, na plus devet. Osim toga, na početku druge četvrtine ozlijedio se Cibonin najbolji igrač Slaven Rimac.

U trećoj četvrtini Splićani su uspješno držali "cibose" na odstojanju, a u početnih tri i pol minute posljednje dionice pala je odluka o pobjedniku. Nizom 9-4 domaćini su odmakli na 19 koševa viška (70-51). Istina, gosti su još jednom pokušali se vratiti među žive, ali nikad nisu bili bliže od devet koševa zaostatka (64-73).

Najzaslužniji za pobjedu domaćina bili su Žižić (23 koša), Rađa (13) i Sesar (14). Ružić sa 15 i Mamić sa 14 poena bili su najefiaksniji kod Cibone.

Druga utakmica finala igra se u utorak, 3. lipnja, u Zagrebu.