Split primio stotku i izgubio od Cedevite

OČEKIVANO su košarkaši Cedevita Olimpije, na domaćem parketu, svladali Split 102:88 (26:27, 30:24, 24:24, 22:13) u dvoboju 15. kola regionalne ABA lige. U utakmici kojom su dominirali napadi Splićani su se odlično držali sve do posljednje četvrtine. Nakon prvih 10 minuta su i vodili, a potom su bili u stalnom, ali blagom zaostatku. No kvaliteta domaćina isplivala je na površinu u završnici te je slovenska momčad na kraju slavila s uvjerljivih 14 poena razlike.

Domaći sastav je imao odličnih 53 posto za tri poena (16/30), a najbolji igrač bio je Kevin Duane Ferrell s 18 poena i osam asistencija. Kod Splita izdvojimo Lewisa Sullivana koji je ubacio 18 poena, a imao je i po četiri skoka te ukradene lopte. Tyrell Nelson je dodao 16 koševa uz četiri skoka.

Na vrhu ljestvice su Partizan i Cedevita Olimpija s omjerom 12-2, dok uz utakmicu manje Crvena zvezda ima 12-1. Zadar je na sedam pobjeda i sedam poraza, Studentski centar i Cibona imaju omjer 6-8, a Split 5-10. U nastavku subote upravo će, u Zagrebu, međusobno igrati Cibona i Studentski centar.