Split minimalno slavio protiv najlošije momčadi lige

PRVU utakmicu 23. kola HNL-a na Parku mladeži odigrali su Split i Zagreb, a slavili su domaći s 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Bagarić u 60. minuti kada je s prve vratnice matirao Livakovića nakon ubačaja Franjića iz kornera.

Prvi su na utakmici zaprijetili gosti, no udarac Strassera obranio je sigurni Zagorac. Najveću priliku za Split u prvom dijelu propustio je Bagarić kada je izašao sam ispred Livakovića, no nije ga uspio prevariti lobom.

U drugom poluvremenu, nakon vodstva, igrači Gorana Sablića su se ispromašivali. Velike prilike nisu realizirali Bagarić, kojeg je zaustavila vratnica, Špehar, čiji je udarac obranio Livaković koji je bio uspješniji i od Franjića.

Split, koji je stigao do prve pobjede u 2016. godini, ima 36 bodova, dok je Zagreb uvjerljivo posljednji sa samo devet bodova.