Šprem za pobjedu u zadnjoj sekundi!

HRVATSKA reprezentacija slavila je protiv Danske nakon infarktne završnice prvog susreta drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva koje se održava u Švicarskoj.

U prvom susretu drugog kruga Červarovi puleni pobijedili su Dance te tako "ostali u igri" za zlatnu medalju. Danci su na prošlom EP-u osvojili broncu.

Hrvatska je tijekom cijelog susreta dominirala, a u drugom dijelu je imala i četiri gola razlike.

Danci u drugom dijelu nisu niti jednom vodili, a većinu utakmice su stizali rezultat, da bi u posljednjoj minuti izjednačili.

Pobjedu Hrvatskoj donio je Goran Šprem zabivši pobjedonosni pogodak u posljednjoj sekundi susreta.

Susret se igrao u St. Gallenu u dvorani Kreuzbleiche, a pravdu su dijelili ukrajinski par Valentyn Vakula i Aleksandr Ljudovik.

Hrvatska u suretima s Danskom sada ima četri pobjede i jedan poraz. Susret s Islandom je na rasporedu u srijedu u 18h.

Tijek susreta:

Prvo poluvrijeme (14:15)

Nakon dvije minute igre, kapetan reprezentacije Pero Metličić doveo je Hrvatsku u prednost od 1:0.

Mirza Džomba, koji se nakon ozlijede vratio u reprezentaciju postigao je sedmerac za 1:2.

Igor Vori efektno je s krila postigao treći gol za hrvatsku reprezentaciju te postavio 1:3.  U prve četiri minute Vlado Šola je ubilježio već tri obrane.

Mirza Džomba pokazuje kako je željan igre nakon što je zbog ozljede propustio dvije utakmice.

Naši su odlično ušli u utakmicu, u prvih deset minuta utakmice napad je funkcionirao odlično, Šola branio nemoguće, a Danci su u dva navrata zaradili isključenja.

Za 5:5 izjednačio je u 11. minuti Joachim Boldsen postigavši svoj drugi gol.

Za novo vodstvo 5:6 zabio je Šprem u 14. minuti, a nakon gola Danaca Metličić iz daljine postigao za novo vodstvo. U prvih 15 minuta susreta Danci niti jednom nisu bili u vodstvu, a Hrvati su došli i do tri razlike.

Šola je petu obranu ostvario spriječivši Dancima kontru. Danci polovicom prvog dijela nisu ostvarili niti jedan kontranapad.

U 18. minuti susreta Danci su poveli s 8:7, ali je odmah zatim Metličić izravnao rezultat.

Ivano Balić postigao je gol pogodivši rašlje vratara Hvidta, no suci su mu poništili zgoditak. To je drugi poništen hrvatski gol u prvom dijelu. Ipak, Lacković je u sljedećem napadu postigao svoj drugi gol za izjednačenje 9:9.

Najbolji strijelac kod naših, Metličić postiže svoj četvrti pogodak kroz noge Hvidtu za 11:11.

Vlado Šola ubilježio je osmu obranu u 15. minuti susreta, a Metličić postigao svoj šesti gol za vodstvo 12:13.

Na dva razlike Hrvatska je ponovo došla u 27. minuti trećim golom Lackovića 12:14.

Razliku je smanjio Jensen, da bi iz petog pokušaja Ivano Balić postavio rezultat na 13:15.

Na 14:15 smanjio je Stryger, a Lino Červar zatražio timeout.

Mirza Džomba je zbog pada ozlijedio rame, a Peharec ušao na teren kako bi mu pomogao. Iako s bolnom grimasom na licu, Mirza je ipak ostao u igri.

(poluvrijeme 14:15) Hrvatska reprezentacija na odmor je otišla s jednim golom razlike.

Najbolji strijelac hrvatske reprezentacije u prvom dijelu susreta bio je Petar Metličić sa šest zgoditaka iz isto toliko pokušaja, a slijedio ga je Blaženko Lacković. Po dva gola postigli su Vori i Džomba.

Vlado Šola odlično je branio u prvom dijelu, od 23 udarca obranio ih je deset.

Kod Danaca prvistrijelac bio je Soren Stryger, a slijedio ga je Joachim Boldsen s tri gola.

Drugo poluvrijeme

Hrvatski rukometaši otvorili su svojim napadom nastavak utakmice, bez Petra Metličića koji je isključen krajem prvog dijela.

Prvi zgoditak nakon lijepe akcije Ivana Balića postigao je Lacković za 14:16. U sljedećem napadu Balić je postigao svoj drugi zgoditak.

Na tri prednosti Hrvatska je došla golom Renata Sulića kojemu je asistirao Ivano Balić. Na četiri razlike za 15:19 povisio je Metličić.

Igor Vori je iz kontre sam izbio pred Hvidta te lako postigao gol za 16:20.

Michael Knudsen zaradio je svoje drugo isključenje, a Džomba "suhim listom" postigao sedmerac za 18:21.

Za 20:23 gol je postigao Ivano Balić, a nakon što je Danska kompletirala momčad Renato Sulić je zaradio isključenje.

Blaženko Lacković iz daljine je postigao svoj šesti gol za 21:24.

Joachim Boldsen smanjio je razliku sredinom drugog dijela na 22:24, da bi netom poslije Sulić dobio drugo isključenje.

Sedmi gol Pero Metličić postigao je 22:25, a nakon što su Danci smanjili, Metličić je postigao novi gol.

Mladi Zlatko Horvat uhvatio je loptu koja se odbila od vratnice Danaca, no nije uspio pucati po golu.

U 52. minuti susreta Danci suponovo izjednačili rezultat, a Vlado Šola na vratima zamijenio Blažićka.

Danci su serijom Madsena, Boldsena i Jensena izjednačili rezultat, da bi Džomba novim zgoditkom poveo za 26:27.

U sljedećem napadu Horvat je povisio na dva razlike.

Novim golom Joachima Boldsena Danci su pet minuta prije kraja ponovo izjednačili rezultat.

Kapetan Metličić je postigao svoj deveti gol tri minute prije kraja za 28:29, a Šola obranio sljedeći udarac Danaca.

Soren Stryger dvije minute prije kraja izjednačio je rezultat na 29:29 i postigao svoj osmi pogodak na utakmici.

Šprem je drugi gol postigao u ključnom trenutku za 29:30, ponovo kroz noge vratara Hvidta, a Danci pozvali time out.

U drugom poluvremenu Danska nije imala niti jedno vodstvo. U posljednju minutu susreta reprezentacije su ušle s poravnatim rezultatom 30:30.

Lino Červar tražio je time out trideset sekundi prije kraja, kako bi organizirao posljednji napad.

Konačni rezultat hrabro je postavio Goran Šprem. Nakon duge kombinacije u posljednjim sekundama iz lijevog kuta pucao je i pogodio za nova dva bodova na Eurospkom prvenstvu i novi korak ka polufinalu.

Najbolji u hrvatskoj vrsti bio je Petar Metličić s deset golova iz dvanaest pokušaja. Šest golova postigao je Blaženko Lacković, te četiri Mirza Džomba.

Vlado Šola branio je većinu utakmice, te imao 38 posto obrana. Od 32 udaraca spasio je njih dvanaest.

Dance je predvodio Soren Stryger s osam golova, a slijedio ga je Joachim Boldsen s šest golova.

DANSKA: Hvidt, Asmussen; Madsen 1, Aagaard, Ohm, Jorgensen 1, Jensen 3, Rasmussen, Christiansen 2, Boldsen 6, Spellerberg 3, Knudsen 3, Hansen, Stryger 8 (3), Leegaard 3, Noddesbo

HRVATSKA: Šola, Blažičko; Sulić 1, Balić 3, Lacković 6, Čupić, Vukić, Vori 3, Dominiković, Džomba 4 (3), Horvat 1, Goluža, Šprem 3, Špoljarić, Metličić 10, Buntić