Srbi su svjetski prvaci u haklu: Poderali Amerikance, Francuze...

SRPSKI hakleri pokazali su da trenutačno nemaju konkurencije. Na Svjetskom prvenstvu u košarci 3-na-3 u francuskom Nantesu u finalu su pobijedili Nizozemsku 21:18 i tako obranili naslov koji su prošle godine osvojili u Kini.

Srbija je na putu do finala pobijedila Egipat, Rusiju, Andoru, Portoriko, SAD i Francusku, a u finalu su tek na početku gubili 5:2 i onda rutinski okrenuli susret.

Za srpsku reprezentaciju, kojoj je ovo treći naslov svjetskih prvaka, igrali su Dušan Domović,Bulut, Dejan Majstorović, Marko Ždero i Marko Savić. Košarka 3-na-3 nedavno je uvrštena na Olimpijske igre koje se 2020. godine održavaju u Tokiju.

Igra tko prvi do 21 ili 10 minuta. Lopta je nešto manja od one iz "velike" košarke, momčadi, nakon što uhvate loptu, moraju izaći izvan trice kako bi mogli započeti napad.

Srbija je i vodeća reprezentacija po FIBA-inom renkinku 3-na-3 momčadi. Druga je Slovenija, a treća Rusija. Sjedinjene Države nalaze se na 6., a Hrvatska na 23. mjestu.