Srbija se nakon 24 godine plasirala na Euro

REPREZENTACIJA Srbije plasirala se na Europsko prvenstvo nakon što je u Leskovcu odigrala 2:2 sa slabašnom Bugarskom. Momčad Piksija Stojkovića povela je u 17. minuti golom Veljkovića. Bugari su okrenuli golovima Ruseva u 59. i Despodova u 69. minuti. Bod Srbiji osigurao je Babić osam minuta prije kraja.

Srbija je u prvom poluvremenu odigrala dobru utakmicu i mogla je voditi s nekoliko golova razlike, ali je u nastavku potpuno stala i dopustila da je Bugarska šokira. Poraz je Srbiju mogao izbaciti s Europskog prvenstva da je Mađarska izgubila kod kuće od Crne Gore, ali je pobijedila 3:1.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ SAŽETAK UTAKMICE SRBIJA - BUGARSKA

Dapače, Crna Gora je vodila u Budimpešti golom Rubežića, ali je Dominik Szoboszlai s dva gola u 67. i 68. minuti donio preokret Mađarima, koji su ranije osigurali plasman na Euro. Crnogorci su do kraja imali par dobrih šansi, a pobjedu Mađara potvrdio je Nagy u sudačkoj nadoknadi. Srbija se tako prvi put nakon 2000. godine plasirala na Europsko prvenstvo.