Standardu deseti naslov belgijskog prvaka!

NOGOMETAŠI Standarda pobijedili su u Liegeu Anderlecht s 1:0 u uzvratnoj utakmici doigravanja za naslov prvaka, što im je bilo dovoljno za veliko slavlje.

Nakon što je u prvoj utakmici rezultat bio 1:1, Standardu je minimalna pobjeda osigurala deseti naslov belgijskog prvaka. U utakmici punoj tenzija jedini pogodak postigao je Axel Witsel u 39. minuti iz jedanaesterca, kojeg je skrivio igrač Anderlechta Victor Bernandez.

Anderlecht je u nastavku utakmice pokušao velikim pritiskom stići do izjednačenja, ali je obrana Standarda odoljela svim iskušenjima, uključujući i ona u pet minuta sudačke nadoknade.

Hrvatski nogometaš u Standardu, 27-godišnji Tomislav Mikulić, nije imao pravo nastupa za svoju momčad, budući da je u prvoj utakmici u Bruxellesu zaradio crveni karton, dok je Leon Benko svih 90 minuta prosjedio na klupi.