Straga u polufinalu EP-a na 100 leptir, Todorović prespor za tri stotinke

HRVATSKI plivač Dominik Straga (22) u jutrošnjim je kvalifikacijama tijekom petka, petog dana Europskog prvenstva u Budimpešti, izborio polufinale utrke na 100 metara leptirovim načinom.

Borbu za finale izborio je otplivavši najbolje vrijeme (53.49) u drugoj od sedam kvalifikacijskih skupina, čime je ukupno izborio posljednje, 16. kvalifikacijsko vrijeme. Za najbržim plivačem kvalifikacija, Poljakom Konradom Cziernakom, zaostao je sekundu i 39 stotinki.

Njegov vršnjak Mario Todorović bio je tri stotinke sekunde sporiji (53.52), te je, tek s petim vremenom svoje, pete kvalifikacijske skupine, zauzeo ukupno 18. mjesto u poretku.

U kvalifikacijama utrke na 50 metara prsnim načinom nastupio je Roko Šimunić, još jedan hrvatski 22-godišnjak. U konkurenciji 49 plivača zauzeo je 46. mjesto s vremenom 29.51.

Tri najbrža vremena kvalifikacija otplivali su Slovenci: Damir Dugonjič, Emil Tahirovič i Matjaž Markič. Za Dugonjičem je Šimunić na najkraćoj dionici zaostao dvije sekunde i 14 stotinki.