Lige petice

STUTTGART - DORTMUND 2:3 Borussia preokretom do pobjede, Sosa asistirao

BORUSSIA DORTMUND pobijedila je na gostovanju kod Stuttgarta 3:2 u 28. kolu njemačke Bundeslige.

Domaći su poveli u 17. minuti pogotkom Saše Kalajdžića nakon ubačaja hrvatskog lijevog beka Borne Sose. S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme, da bi Borussia do 52. minute preokrenula rezultat u svoju korist. Prvo je zabio Jude Bellingham prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca na asistenciju Giovannija Reyne, a Marco Reus je na dodavanje Mateua Moreyja pogodio za 2:1.

Stuttgart je izjednačio u 78. minuti golom Daniela Didavija iz brzog kontranapada, ali samo dvije minute poslije 19-godišnji Ansgar Knauff zabija svoj prvi pogodak za Dortmund udarcem sa 16 metara nakon dodavanja Erlinga Halanda i postavlja konačnih 3:2.

Dortmund je na petom mjestu s 46 bodova, sedam manje od četvrtoplasiranog Frankfurta, dok je Stuttgart deveti s 39 bodova.