Stuttgart razbio Benficu

U SUDARU dvaju suparnika iz G skupine Kupa UEFA u kojoj igra i zagrebački Dinamo, Stuttgart je pred 44.000 gledatelja na Gottlieb-Daimler stadionu porazio Benficu 3:0 (1:0).

Strijelci za njemačku momčad bili su Cacau (32), Meisner (52) i Kuranyi (72). U redovima Stuttgarta hrvatski nogometaš Zvonimir Soldo je odigrao svih 90 minuta, dok je Jurica Vranješ ušao u igru u 87. minuti umjesto Hleba. Tomo Šokota nije dobio priliku u napadu Benfice.

Nakon dva kola Stuttgart ima dvije uvjerljive pobjede (5:1, 3:0) i nalazi se na prvom mjestu skupine s maksimalnih šest bodova.

VfB Stuttgart: Hildebrand - Hinkel, Stranzl, Babbel, Lahm - Soldo- Meisner, Hleb (od 87. Vranješ), Heldt (pd 73. Tiffert) - Kuranyi (od 77. Szabics), Cacau

Benfica: Moreira - Amoreirinha, Luisao, Ricardo Rocha (od 44. Argel), Dos Santos - Paulo Almeida, Manuel Fernandes - Joao Pereira (od 55. Karadas), Geovanni, Simao - Nuno Gomes (od 64. Aguiar)