Sudac je označio početak utakmice. Dvije sekunde kasnije zatresla se greda

NOGOMETAŠI Lyona prekinuli su niz od dva uzastopna poraza nakon što su u utakmici 20. kola francuskog prvenstva pobijedili Marseille 1:0 i osvojili važne bodove u borbi za ostanak u ligi. Ovom utakmicom prekinut je i niz od devet uzastopnih susreta u kojima je Marseille osvojio barem bod, no o svemu se tome manje priča i piše nego o onom što se dogodilo nakon sučevog zvižduka za početak utakmice.

Gostujuća momčad mogla je do vodstva već u prvim sekundama utakmice. Onog trenutka kad je sudac označio početak, Amine Harit udario je loptu s centra i pogodio gredu iznad glave nespremnog Anthonyja Lopesa. Lyon je do pobjede došao golom Alexandrea Lacazettea iz 37. minute utakmice.

Rekord Ligue 1

Inače, najbrži gol u francuskoj Ligue 1 postigao je Kylian Mbappe za Paris Saint-Germain protiv Lillea 21. kolovoza 2022. godine. Trebalo mu je osam sekundi. Tko je postigao najbrži gol svih vremena je teško reći, što zbog toga što ne postoji video-dokaz nekih navedenih, što zbog toga što neki od njih nisu priznati zbog kršenja regularnosti igre.

Prema Wikipediji, najbrži gol postigao je Gavin Stokes u pobjedi 3:0 juniorske momčadi Maryhilla protiv Clydebanka. Udaljenost centra od gola bila je otprilike 46 metara, a gol je postigao za 2.1 sekundu.