Super Bogdanović donio pobjedu Indiani, Šarić sjajan u dramatičnoj pobjedi Phile

PHILADELPHIA Darija Šarića je sa 133:132 tek u produžetku kod kuće pobijedila Charlotte Hornetse, dok su Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića u gostima bili bolji sa 110:102 od Miami Heata.

Šarić je za Philadelphiju odigrao 40 minuta i zabio 18 koševa, uz šut iz igre 6/13 i trice 4/8, te je ugrabio devet skokova, dvije asistencije i jedan blok. Najbolji je u redovima Sixersa bio Joel Embiid, koji je zabio 42 koša i upisao 18 skokova, a Ben Simmons je dodao 22 koša i 13 asistencija.

Sixersima je ovo  četvrta pobjeda u pet utakmica i učvrstili su se na četvrtom mjestu u istočnoj konferenciji.

Činilo se da će Philadelphia lako pobijediti jer je u jednom trenutku vodila s čak 21 košem, no onda je Charlotte, koju je predvodio Kemba Walker s 30 koševa, preokrenula rezultat i u zadnjoj četvrtini, nešto više od minute prije kraja, imala čak pet koševa prednosti.

Embiid je izjednačio 35 sekundi prije kraja regularnog dijela, a potom su se Sixersi zahvaljujući njemu i Simmonsu odvojili odmah na početku produžetka.

Pacersi su u gostima sa 110:102 svladali Miami Heat, a ključnu je ulogu odigrao Bojan Bogdanović. On je zabio tricu 56,5 sekundi prije kraja kojom su Pacersi poveli 103:102. Nakon njega koševe za Indianu zabili su Myles Turner i Victor Oladipo pa su Pacersi nadoknadili zaostatak od 102:98 zabivši zadnjih 12 koševa na utakmici u nešto manje od minutu i pol.

Bogdanović je odigrao 29 minuta i u tom je vremenu upisao 16 koševa (šut iz igre 6/9, trice 3/4), dva skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte. Najbolji strijelac Pacersa bio je Oladipo s 22 ubačaja i 10 asistencija.

Kelly Olynyk predvodio je Heat s 20 koševa, a Hassan Whiteside dodao je 11 koševa i 20 skokova.