Svjetski prvaci slomili Mađare u zadnjoj provjeri pred Euro

DILJEM Europe igraju se posljednje pripremne utakmice pred početak Europskog prvenstva u Francuskoj.  Aktualni prvaci svijeta Njemačka je s 2:0 porazila Mađarsku.

Nijemci su poveli u 39. minuti nakon lijepe akcije i centaršuta s lijevog boka koji se od mađarskog braniča Langa odbio u mrežu za 1:0. U 63. minuti Thomas Müller je povisio na 2:0.

Njemačka je mađarsku mrežu zatresla već u 56. sekundi susreta, no pogodak Juliana Draxlera je neobjašnjivo poništen zbog zaleđa premda je veznjak Wolfsburga bio u dozvoljenoj poziciji.

Njemačka je ovom pobjedom barem malo isprala gorak okus nakon poraza od Slovačke (1-3) prošle nedjelje. Mađarima je pak ovo bio treći uzastopni susret bez pobjede nakon remija protiv Obale Bjelokosti i Hrvatske.

Njemačka otvara EP utakmicom protiv Ukrajine 12. lipnja, a u grupi C igrat će i protiv Poljske i Sjeverne Irske. Mađari će igrati u skupini F, a u prvom kolu će odmjeriti snage protiv Austrije 14. lipnja. Zatim će igrati protiv Islanda i Portugala.

NJEMAČKA - MAĐARSKA 2:0

NJEMAČKA: Neuer - Howedes, Boateng, Rudiger, Hector - Khedira, Kroos - Müller, Özil, Draxler - Götze

U drugom dijelu s klupe su ušli i Mario Gomez, Can, Schurrle, Schweinsteiger, Sane i Podolski.

MAĐARSKA: Kiraly - Fiola, Lang, Guzmics, Kadar - Nagy, Pinter - Lovencsics, Kleinheisler, Dzsudzsak - Szalai