Tau Ceramica lako do bodova u Sopotu

U SUSRETU 3. kola A skupine Eurolige, Tau Ceramica je u Sopotu pobijedila domaći Prokom Trefl 82:66.

Tau Ceramica je nakon prvog poluvremena vodila 44:36, a u trećoj četvtini španjolski je klub ubacio 25, a primio samo 6 koševa. Zoran Planinić odigrao je za goste 24 i pol minute, te ubacio 12 koševa uz šut 4/6 iz igre, te 4/6 iz slobodnih bacanja. Hrvatski reprezentativac imao je 2 skoka, 3 asistencije, 4 osvojene i dvije izgubljene lopte. Planinić je bio jedan od najboljih, a možda i najbolji igrač Tau Ceramice, u čijim redovima su najefikasniji bili Prigioni i Rakočević s 15 koševa. U Prokomu su najbolji strijelci bili Belgijanac Tomas Van den Spiegel i Srbin Milan Gurović sa 17 koševa. Tau Ceramica je ubilježila drugu pobjedu, a poljski sastav i treći poraz.

Maccabi je u Tel Avivu, bez ozlijeđenog Nikole Vujčića u sastavu, pobijedio u Tel Avivu Efes Pilsen 73:67 u Ciboninoj, B skupini. Ključna je bila posljednja četvrtina, u kojoj je domaćin postigao 23, a primio samo 10 poena. Domaćine su predvodili Batista s 14 i Eliyahu s 13 koševa, dok je Morris uz 13 poena imao i 9 skokova. U turskoj momčadi, najbolji je bio Andre Hutson s 21 košema. Spomenimo da je jedan od trojice sudaca bio Hrvat Srđan Dožai. Maccabi je stigao do druge pobjede, a Efes Pilsen je pretrpio drugi poraz.