Tau Ceramica odnijela minimalnu pobjedu iz Ljubljane

MOMČAD Tau Ceramice pobijedila je u ljubljanskoj dvorani Tivoli domaću Union Olimpiju s 91:90 u susretu drugog kola C skupine košarkaške Eurolige.

Tau Ceramica je na poluvremenu vodila sa 12 koševa razlike (53:41), a u nastavku je stigla i do vodstva od 21 koša prednosti, 70:49. U 32. minuti je sastav iz Vitorije imao još uvijek velikih plus 14, međutim, sve to nije bilo dovoljno za mirnu završnicu baskijskog kluba. Štoviše, vrlo je malo nedostajalo da ostanu bez bodova! Zmajčeki su uspjeli nadoknaditi zaostatak i umalo potpuno okrenuti utakmicu.

Jonathan Wallace je 22 sekunde prije kraja pogodio tricu za vodstvo domaćina 90:89. Reprezentativac BiH Mirza Teletović opalio je u zadnjem napadu gostiju tricu. Nije pogodio, ali je skočio Tiago Splitter i vratio loptu Teletoviću, koji je tri sekunde prije kraja položio za konačnih 90:91! Zadnji čin drame u Tivoliju bio je pokušaj Ilievskog iz zone šuta za tricu, ali nije pogodio.

Tako je Tau Ceramica ipak ostvarila i sedmu uzastopnu pobjedu u susretima protiv Union Olimpije. Podsjećamo, ovi su klubovi i prošle sezone bili u istoj skupini Eurolige, ali tada je Tau Ceramica obje utakmice dobila uvjerljivo, bez stresova kakve su si priuštili u ovoj utakmici.

Teletović je na kraju bio i najbolji strijelac gostiju sa 18 koševa. Tiago Splitter, koji nije igrao u prvom kolu zbog ozljede, odlično se vratio u momčad, sa 16 poena i 4 skoka, od kojih je ključan bio baš onaj posljednji. Igor Rakočević prošle je sezone Olimpiji u Tivoliju ubacio 26 koševa, ovoga puta je ostao na dvostruko manjem učinku, 13 poena. Stanko Barač odigrao je kod gostiju 10 i pol minuta. Postigao je 2 poena (1-2 iz igre), ali je prikupio 5 skokova. Kod domaćina je Sašo Ožbolt ubacio 18 koševa uz samo 2 promašaja iz igre. Milić je dodao 16, a Begić i Ilievski po 15 poena. Damjan Rudež odigrao je gotovo 25 minuta u Olimpiji, te postigao 5 koševa (2-6 iz igre) uz 2 skoka i 3 asistencije.

Barcelona je u Blaugrani deklasirala Panathinaikos sa 90:66. Već na poluvremenu je Barca imala 18 koševa prednosti (51:33), a susret niti u nastavku ni u jednom trenutku nije ušao u zonu neizvjesnosti. Juan Carlos Navarro predvodio je domaćine s 21 košem i 4 asistencije, dok je kod gostiju najbolji strijelac bio Nikola Peković s 15 koševa (4-10 iz igre).

Euroliga, 2. kolo:

Skupina B:

Barcelona - Panathinaikos 90-66

Žalgiris - Siena 67:93

Prokom - Nancy 91:62

Redoslijed: 1. Barcelona 2-0, 2. Siena 2-0, 3. Prokom 1-1, 4. Panathinaikos 1-1, 5. Žalgiris 0-2, 6. Nancy 0-2