Tenisač gledao finale LP-a i propustio doping-test. Prijeti mu izbacivanje iz sporta

TALIJANSKOM tenisaču Fabiju Fogniniju (36) moglo bi biti zabranjeno baviti se sportom nakon što je preskočio doping-test. Fogniniju, 49. igraču svijeta, bilo je to drugo preskočeno testiranje, dok će zbog trećeg biti kažnjen izbacivanjem iz sporta, pišu talijanski mediji.

Inspektori WADA-e (Svjetska antidopinška agencija) posjetili su ga u njegovu domu, no on im je zaboravio javiti da je otputovao u Istanbul na finale Lige prvaka, u kojem je Manchester City pobijedio Inter 1:0. Fognini je veliki navijač milanskog kluba.

Fognini se trenutno oporavlja od ozljede zadobivene na početku Roland Garrosa kako bi bio spreman za Wimbledon, koji počinje 3. srpnja. Najviši plasman ovog tenisača bio je sedmo mjesto na ATP-ovoj ljestvici 2015. godine. U karijeri je osvojio osam turnira i ukupno zaradio gotovo 18 milijuna dolara.