stolni tenis

Težak poraz hrvatskih stolnotenisača u osmini finala SP-a

HRVATSKI stolnotenisači ostali su bez plasmana u četvrtfinale Svjetskog momčadskog prvenstva u kineskom Chengduu, gdje ih je u dvoboju osmine finala Njemačka uvjerljivo svladala 3-0.

U prvom meču Andrej Gaćina izgubio je od Benedikta Dude 0-3 (9-11, 3-11, 14-16), da bi potom i aktualni europski prvak Qui Dang svladao Filipa Zeljka 3-0 (11-5, 11-7, 11-4).

Tomislav Pucar je jedini uspio osvojiti set, ali nije izbjegao poraz od Kaya Stumpera, koji je slavio s 3-1 (3-11, 14-12, 11-4, 11-4) i tako donio Nijemcima plasman u četvrtfinale, u kojem će igrati protiv reprezentacije Francuske.

U preostalim dvobojima osmine finala momčadskog dijela natjecanja Kina je 3-0 svladala Indiju, a istim rezultatom Švedska je bila bolja od Belgije, kao i Portugal od Slovenije.

Četvrtfinalni dvoboji su na rasporedu u petak, a sastaju se: Kina - Švedska, Portugal - Japan, Južna Koreja - Hong Kong i Njemačka - Francuska.