Tomas presudio Perasoviću

U MADRIDSKOM derbiju 13. kola španjolske košarkaške lige Fuenlabrada je na svom parketu pobijedila Estudiantes 63:59.

Marko Tomas najzaslužniji je za pobjedu svoje momčadi na Perasovićevim igračima. Ubacio je hrvatski reprezentativac 20 koševa za 31 minutu na parketu. Za dva je gađao 4/6, na trice se nije odlučivao, dok je od 15 slobodnih bacanja pogodio 12. Dodao je pet skokova i dvije asistencije.

U posljednjih šezdeset sekundi utakmice, u koje se krenulo s izjednačenim rezultatom (56:56), Tomas je pogodio pet od šest slobodnih bacanja. Obzirom da je u 39. minuti pogodio još dva, ispada da je Perasović svoje igrače tjerao na fauliranje pogrešnog čovjeka.

Dvanaest koševa za Fuenlabradu je dodao Paraiso (osam skokova), dok je u Perasovićevoj momčadi najbolji bio Amerikanac Larry Lewis sa 16 koševa. Debitirao je Vitalij Potapenko, ali je gostima pridonio samo sa tri koša i dva skoka za 19 minuta igre.

Estudiantesu je ovo 11 poraz u sezoni te je i dalje na začelju ljestvice.

Bilbao Basket, sastav naših Marka Banića i Drage Pašalića, i dalje ne posustaje. Momčad s najčeličnijom obranom lige pobijedila je u svojoj dvorani Pamesu Stanka Baraća 68:65.

Banić se za 14,5 minuta na parketu nije upisivao u strijelce (šut iz igre 0/2, pet skokova), dok je Pašalić za pobjednike ubacio šest koševa (šut za dva 3/6, za tri 0/1) u 14,5 minuta. Dodao je tri skoka. Bilbao je predvodio Luke Recker sa 15 koševa.

Barać je za poražene igrao 23 minute ubacivši devet poena (3/5 šut za dva, 1/1 za tri poena) uz sedam skokova.

Real je uvjerljivo (98:74) nadigrao slabu ViveMenorcu naših Stojića i Baždarića. Mario Stojić upisao je devet koševa za 27 minuta, a Marino Baždarić deset za dvadeset minuta. Kod Reala najefikasniji je bio Charles Smith sa 20 koševa.

Prilično je iznenađenje na Kanarima priredila Gran Canaria pobijedivši Joventuta 75:69. Najbolji je u pobjedničkim redovima bio bivši Zadranin Carl English sa 16 koševa, četiri skoka i tri asistencije. Kod slabih gostiju najviše je ubacio Rudy Fernandez (12).