konferencijska liga

Tomasov triput asistirao za Astanu pa senzacionalno ispao iz Europe

ASTANA je u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Konferencijske lige izgubila kod kuće 4:3 od finskog KuPS-a i na nevjerojatan način ispala iz Europe.

Kazahstanci su u prvoj utakmici u Finskoj odigrali 1:1, a u uzvratu su na poluvremenu vodili 2:0 i, činilo se, sve riješili. Poveli su već u 4. minuti golom Barsehjana kojemu je asistirao Tomasov, a hrvatski veznjak je u 41. namjestio gol i Ajmbetovu za komfornih 2:0.

Finci su smanjili u 53. golom Rangela, ali samo pet minuta kasnije Barsehjan je na treću asistenciju Tomasova pogodio za 3:1 i konačni slom Finaca. Barem su se tome domaćini nadali. No u nevjerojatnih 16 minuta KuPS je okrenuo utakmicu. Prvo je u 61. Rangel smanjio na 3:2, a Brazilac hat-trickom je u 74. izjednačio na 3:3. Sva tri gola zabio je glavom.

Šokirani igrači Astane nisu se ni snašli, a tri minute kasnije Ikanuieks je zabio za 4:3 i tako odveo Fince u play-off u kojem će za mjesto u skupinama Konferencijske lige igrati protiv berlinskog Uniona.