Tomić najbolji strijelac Reala u prvoj pobjedi bez Messine

KOŠARKAŠI Real Madrida pobijedili su na svom parketu Joventut sa 78:60 u ogledu 23. kola španjolskog košarkaškog prvenstva.

Bila je to prva Realova utakmica nakon što je u petak talijanski 51-godišnji trener Ettore Messina podnio ostavku. Vođenje momčadi preuzeo je njegov pomoćnik Emanuele Molin, koji je debitirao s uvjerljivom pobjedom u ACB ligi. Real Madrid je prvo poluvrijeme dobio sa samo dva koša razlike (33:31), a utakmicu je prelomio u nastavku.

Ante Tomić i Sergio Llull bili su s 13 koševa najbolji strijelci Reala. Hrvatski centar je do tog učinka stigao u nepunih 15 minuta igre. Šutirao je 5-10 za dva poena i 3-8 iz slobodnih bacanja. Dodao je 4 skoka, te po jednu osvojenu i izgubljenu loptu.

Real Madrid je drugi na ljestvici s 18 pobjeda i 5 poraza. Vodeća je Barcelona s omjerom 19-3.

ACB liga, 23. kolo:

Real Madrid – Joventut 78:60

Redoslijed: 1. Barcelona 19-3, 2. Real Madrid 18-5, 3. Valencia 14-8, 4. Valladolid 14-8...