Torinski derbi pripao Juventusu, Higuain se ozlijedio

JUVENTUS je nastavio dominirati Apeninskim poluotokom. Nakon što je proteklog tjedna s 2:0 pobijedio Fiorentinu, danas je u 25. ligaškom kolu u gradskom derbiju s 1:0 porazio Torino. Pogodak vrijedan devetog uzastopnog prvenstvenog troboda zasluga je Alexa Sandra u 33. minuti ogleda.

Unatoč pobjedi, Juventus je izgubio zbog ozljede Gonzala Higuaina koji se ozlijedio u začetku utakmice prilikom doskoka u Torinovom šesnaestercu. Argentinskog napadača u 15. minuti zamijenio je Federico Bernardeschi koji je 18 minuta kasnije asistirao Alexu Sandru za pobjednički pogodak.

Torino je bio konkurentan u prvom dijelu utakmice, no u drugom poluvremenu bio je bezidejan i nemoćan prema pitanju izjednačenja. Juventus je, pak, dominirao i rutinski kontrolirao zbivanja na Olimpijskom stadionu u Torinu.

Minimalnom pobjedom Juventus je privremeno, s utakmicom i dva boda više, svrgnuo Napoli s liderske pozicije talijanskog prvenstva.

Mario Mandžukić propustio je današnji meč zbog bolesti.