Treba li Ciboni sada uopće drugi krug?

KOŠARKAŠI Cibone upisali su i sedmi uzastopni poraz ove sezone. U dvoboju 13. kola B skupine Eurolige Cibona je teško stradala u Ateni protiv Olympiacosa izgubivši čak 29 razlike 70:99 (18:31, 24:14, 11:26, 17:28).

Bila je to još jedna utakmica prepuna oscilacije i "crnih rupa" zagrebačke momčadi. Gosti su katastrofalno otvorili utakmicu, već u prvoj četvrtini gubili su 18 razlike (11:29). Međutim, u nastavku utakmice Cibona je uspjela smanjiti zaostatak i do konca poluvremena doći na minus tri (42:45). U trećoj četvrtini uslijedila je nova kriza, koja je nažalost, traja do kraja utakmice. Grci su na koncu slavili sa 29 razlike.

Totalna nedisciplina u igri moga bi Anzulovićevu momčad koštati plasmana u drugi krug Eurolige, no, postavlja se pitanje da li je on Cibosima zapravo i potreban.

Bio je to osmi poraz hrvatske momčadi u Euroligi uz pet pobjeda i "Vukovi" će u posljednjem kolu u Zagrebu morati pobijediti Efes Pilsen ukoliko žele izboriti nastavak natjecanja.

Najefikasniji u redovima Cibone bili su Markota (17), Penn (14) i Rozić (10), dok su u momčadi iz Pireja šestorica igrača upisala dvoznamenkasti broj koševa - najviše Edney (24) i Seibutis (16). Hrvatski reprezentativac u dresu grčke momčadi Andrija Žižić postigao je 8 koševa uz 5 skokova.