REBECCA WELCH (40) postat će prva glavna sutkinja na utakmicama elitnog engleskog nogometnog prvenstva, javlja francuska agencija AFP. Welch će 23. prosinca suditi utakmicu 18. kola između Fulhama i Burnleyja. Welch je postala sudac prije 13 godina, ali inače ima posao pod okriljem britanskog Nacionalnog zdravstvenog sustava (NHS).
Godine 2021. postala je prva glavna sutkinja u jednoj od glavnih engleskih liga kada je vodila utakmicu četvrte lige između Harrogatea i Port Valea. Kasnije je sudila i utakmice u Drugoj ligi i FA kupu. Prije mjesec dana postala je prva žena kojoj je dodijeljena uloga četvrtog suca na utakmici Premier lige između Fulhama i Manchester Uniteda.
Sudila je i na nekoliko ovogodišnjih utakmica Svjetskog prvenstva za žene u Australiji i Novom Zelandu, a redovito sudi utakmice na engleskom prvenstvu za žene.