U ponedjeljak prva meč lopta za San Antonio

KOŠARKAŠI San Antonio Spursa nadomak su plasmanu u finale NBA lige. Nakon što su na svom terenu pobijedili Phoenix Sunse 10292, u završnici Zapadne konferencije vode sa 30 u pobjedama. Za ulazak u finale treba im još samo jedna pobjeda, a priliku da dođu do nje imat će već u ponedjeljak u svojoj dvorani.

Obje momčadi su na početku susreta bile iznimno efikasne. San Antonio je dobio prvu četvrtinu sa 38-29, a do poluvremena njegova se prednost povećala na 17 poena viška. Početkom posljednje četvrtine Spursi su imali 20 poena prednosti. Phoenix je značajno smanjio prednost domaćina, ali se nije uspio približiti na manje od šest poena zaostatka.

Najbolji igrač susreta bio je krilni centar domaćina Tim Duncan, koji je upisao 33 koša i 15 skokova. Manu Ginobili i Tony Parker dodali su po 18 poena za San Antonio.

Kod Phoenixa Amare Stoudemire ostvario je 34 koša i 11 skokova, a Steve Nash 20 poena i samo tri asistencije.