U remiju Mallorce i Espanyola dva crvena nakon utakmice

PODJELOM bodova završila je prva utakmica 12. kola španjolske LaLige u kojoj su domaća Mallorca i Espanyol odigrali 1:1.

Vedat Muriqi je u 48. minuti postigao vodeći pogodak za domaćina, da bi u 70. minuti Jose Carlos Lazo iskosa s lijeve strane prebacio vratara Mallorce Predraga Rajkovića za konačnih 1:1.

U završnici dvoboja sudac Diaz de Mera je pokazao dva crvena kartona: prvo igraču Mallorce Pablu Maffeu koji je zbog ozljede napustio igru u 28. minuti, a potom i treneru Javieru Aguirreu jer su prigovarali zbog nedosuđenog kaznenog udarca, iako je situacija u kaznenom prostoru Espanyola bila vrlo dvojbena.

Mallorca je s 13 bodova ostala na 12. poziciji, a Espanyol je s 11 bodova na 14. mjestu. Vodeći Real Madrid ima 31 bod, tri više od drugoplasirane Barcelone.