Ude 19. u finalu višeboja na Europskom prvenstvu

HRVATSKI gimnastičar Filip Ude završio je kao 19. u višebojskom finalu na četvrtom Europskom pojedinačnom prvenstvu u sportskoj gimnastici, kojem je ovih dana domaćin Berlin.

Kroz kvalifikacije je Ude ostvario 18. rezultat, a nakon svih finalnih disciplina je završio na jednom mjestu slabije plasiran s ukupno osvojenih 84.425 bodova. Zlatnu medalju je osvojio domaći adut Philipp Boy koji je i u kvalifikacijama bio najbolji. Boy je na kraju finalnog dana osvojio 88.875 bodova. Srebrnu medalju je oko vrata stavio Rumunj Flavius Koczi (88.825), dok su treće mjesto i broncu podijelili Britanac Daniel Purvis i Ukrajinac Mikola Kukšenkov sa po 88.350 bodova.

Ude je u dvije discipline bio odličan, pogotovo kada spominjemo njegovo najjače "oružje" - konj s hvataljkama. Za tu je vježbu osvojio 14.700 bodova, odnosno, najviše od svih 24 finalista. Odličan je bio i na tlu, gdje je s 14.900 bodova bio ukupno peti.

No, ostale vježbe ga i nisu mogle previše zadovoljiti. Na preči je još bio solidan deseti, no na preskoku je osvojio 21., na ručama 22., a na karikama 24. mjesto i mali broj bodova na ovoj potonjoj spravi ga je koštao mnogo boljeg rezultata.

Spomenimo da će u nedjelju Hrvatska imati novog predstavnika u finalu. U pitanju su finalne borbe na preči gdje je među osam finalista i hrvatski gimnastičar Mario Možnik.