Ukić i Lottomatica slavili u Bologni

KOŠARKAŠI rimske Lottomatice koje vodi hrvatski izbornik Jasmin Repeša pobijedili su u 29. kolu talijanske lige na gostovanju Fortitudo Bolognu 80-69.

Cijelu utakmicu su gosti iz Rima vodili, pa su tako na poluvremenu imali pet poena prednosti 41-36, a na isteku treće četvrtine i deset razlike 64-54.

No, serijom 13-2 početkom posljednje četvrtine domaćin je došao u vodstvo 67-66, ali je to bilo posljednje dobro što su napravili na utakmici. Lottomatica je u završnicu ušla sa pet do šest poena prednosti i do samog kraja lako kontrolirala rezultat.

Roko Leni Ukić je bio najbolji asistenmt kod gostiju (šest asistencija), a još je postigao devet poena uz šut za dva poena 2-4, za tri poena 1-4, te slobodna bacanja 2-2. Imao je i dva skoka na utakmici. Najbolji strijelac na utakmici bio je Slovenac Lorbek u redovima Lottomatice sa 25 poena.

Lega A Basket, 29. kolo:

Fortitudo Bologna - Lottomatica 69-80

Redoslijed: 1. Montepaschi Siena 27-2, 2. Lottomatica Roma 20-9, 3. Premiata Montegranaro 19-10, 4. Air Avellino 19-10, 5. Pierrel Capo d'Orlando 17-12..., 8. Fortitudo Bologna 14-15