Ukić i Repeša propustili Real

KOŠARKAŠI rimske Lottomatice izgubili su u Madridu od Reala 89:83 u dvoboju drugog kola C skupine Eurolige unatoč vrlo dobroj partiji Roka Ukića.

Madriđani su slavili zahvaljujući iznimnome napadačkom izdanju, iako su im Rimljani na čelu s Rokom Ukićem cijelu utakmicu puhali za vrat.

Minutu i pol do kraja Roko Ukić je sjajnim ulazom izjednačio na 81:81, ali je odmah u sljedećem napadu slabom obrambenom reakcijom dopustio tricu Raulu Lopezu. Ulogu svojevrsnog tragičara zaslužio je pri rezultatu 85:81, kada je pola minute prije kraja izgubio loptu napravivši korake.

Hrvatski je reprezentativac inače igrao izvrsnu utakmicu. Za 30,5 minuta na parketu zabio je 19 koševa uz više nego dobar šut (4/6 za dva, 3/4 za tri poena). Tome je dodao osam asistencija, većinom vrlo atraktivnih, i četiri izgubljene lopte. Više je u Lottomatici ubacio samo Erazem Lorbek (24k, 6s).

Kod pobjednika Charles Smith je ubacio 23 poena uz 5 skokova, a Alex Mumbru dodao je 17 uz 6 skokova.

Barcelona je u Blaugrani, također u dvoboju C skupine, pobijedila Fenerbahçe 82:67. U izjednačenoj momčadi pobjednika Jordi Trias ubacio je 14, a Jaka Lakovič 13 koševa. Mario Kasun igrao je 12,5 minuta i ubacio šest koševa (šut 3/6) uz četiri skoka. Sjajni Amerikanac u redovima gostiju Willie Solomon ubacio je 19 koševa.

TAU Ceramica Nevena Spahije i Zorana Planinića u Vitoriji (A skupina) je uvjerljivo nadigrala Virtus (La Fortezza) iz Bologne 98:71. Planinić je za 21 minutu na parketu ubacio šest koševa (2/5 za dva) i dodao pet asistencija. Najbolji u redovima domaćih bili su Igor Rakočević s 23 koša i Mirza Teletović s 18 koševa i 9 skokova. Kod gostiju je 26 lopti za 27 koševa ispalio Amerikanac Delonte Holland. Pridodao je učinku i 11 koševa.