Utakmica sezone Karla Matkovića

Foto: Profimedia

ZION WILLIAMSON postigao je 27 poena i predvodio New Orleans Pelicanse do uvjerljive pobjede nad ozljedama oslabljenim Dallas Mavericksima. Utakmica odigrana u noći na utorak navečer završila je 129:111, a odličan je u njoj bio i Karlo Matković s double-double učinkom.

Hrvatski reprezentativac zabio je 13 koševa, što mu je najbolji napadački učinak još od početka siječnja kad je Portlandu zabio 16 i drugi najbolji u ovoj natjecateljskoj godini. Imao je i deset skokova, najviše ove sezone, čime je stigao do prvog ovosezonskog dvostruko-dvostrukog učinka za klub. Odigrao je nepunih 20 minuta, a 13 poena ubacio nakon 2/2 za tricu, 3/5 za dvicu i 1/1 s crte slobodnih bacanja. Ostvario je i jednu asistenciju te imao jednu osvojenu loptu.

Pelicansi mirno do pobjede

Matković igra svoju drugu sezonu u NBA ligi u koju je stigao kao 52. izbor drafta 2022. godine. Ovosezonski prosjeci su mu 5.5 koševa i 3.5 skokova po utakmici.

Saddiq Bey pobjedi je pridonio s 23 poena, dok su Jeremiah Fears i Trey Murphy III dodali po 17, čime su Pelicansi stigli do osme pobjede u zadnjih 12 utakmica. New Orleans je vodio tijekom većeg dijela susreta, a prednost je u jednom trenutku iznosila i 19 poena.

Kod Dallasa najučinkovitiji je bio Naji Marshall. Bivšoj momčadi ubacio je 32 poena. Cooper Flagg, prvi izbor drafta 2025. godine, odigrao je svestranu utakmicu s 21 poenom, osam asistencija i sedam skokova.

Dominantna večer Ziona Williamsona

Williamson je na parketu proveo 28 minuta i bio iznimno učinkovit, pogodivši 11 od 13 šuteva iz igre. Igrač koji je tijekom prvih šest sezona često imao problema s ozljedama, otkako je 2019. izabran kao prvi pick s Dukea, u svojoj sedmoj NBA sezoni odigrao je 52 utakmice te prosječno bilježi 21.5 poena.

Mavericksi su igrali bez Klaya Thompsona, kojeg se odmaralo, Daniela Gafforda zbog bolesti i Caleba Martina zbog bolnog desnog stopala. P.J. Washington postigao je 18 poena, a Max Christie dodao je 12, pogodivši četiri trice. Ni Pelicansi nisu bili kompletni jer je zbog bolesti izostao Dejounte Murray.

Standings provided by Sofascore
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.