Uvjerljiva pobjeda Dinama nad Međimurjem, remi u Osijeku

DINAMO je danas došao do visoke pobjede nad Međimurjem. Pogotke za "modre" postigli su Bošnjak, Ješe, Karić i Pranjić, dok je strijelac za Međimurje bio Kresinger. Osijek i Zagreb u Gradskom vrtu su odigrali neodlučeno, 1:1. Pogodak za Osijek postigao je Jukić, a izjednačio je Brkljača.

Ovom pobjedom Dinamo je zadržao priključak s vrhom, a u prilog im idu porazi vodećeg Intera, kao i do ovoga kola drugoplasiranog Kamen Ingrada.

U 13. minuti Lučić je izveo slobodan udarac, ali lopta je pogodila vratnicu.

U 19. minuti Dinamo je poveo. Nakon ubačaja sa strane Bošnjak je bio najviši u skoku, te je loptu glavom poslao u mrežu.

Vedran Ješe je u 30. minuti pucao glavom sa sedam metara, ali lopta je otišla pored gola.

Ješe se u 43. minuti našao u identičnoj situaciji, ali ovoga puta bio je precizniji i lopta je završila u mreži. Ovo je bio prvi Ješeov gol u "modrom" dresu.

Prvu priliku u drugom poluvremenu "modri" su imali u 51. minuti. Mujčin je dodao za da Silvu, ali Dinamov napadač je htio previše, te mu je vratar Međimurja Čonkaš uspio oduzeti loptu.

Dvije minute kasnije Mujčin je dodao Veldinu Kariću, a Dinamov napadač je snažnim prizemnim udarcem poslao loptu u mrežu.

U 58. minuti u igru je umjesto Buljata ušao Niko Kranjčar.

U 71. minuti da Silva je dodao za Pranjića koji je snažnim prizemnim udarcem pogodio za 4:0.

Dvije minute kasnije Jančetić je dodao za Žuljevića koji je proslijedio do Kresingera, a ovaj je poentirao za 4:1.

Utakmica je odigrana na stadionu u Maksimiru pred 500 gledatelja, a sudio ju je Rapić iz Vinkovaca.

Već u osmoj minuti Osijek je poveo. Vratović je ubacio u šesnaesterac, a Jukić je glavom poentirao.

U 18. minuti Babić je ubacio u šesnaesterac, Jukić je pucao, ali ovaj put kao pobjednik je izašao vratar Zagreba, Dragan Stojkić.

Zagreb je krajem prvog dijela imao odličnu priliku, ali Mensur Mujdža je iz neposredne blizine promašio priliku za pogodak.

U 45. minuti Zagreb je izjednačio. Nakon ubačaja iz kuta koji je izveo Čutura, Brkljača je bio najviši u skoku, te je glavom poslao loptu iza Skenderovih leđa za 1:1.

U drugom poluvremenu prvi je zaprijetio Zagreb. Jakirović je tukao s 25 metara, ali Skender je krajnjim naporom spasio svoja vrata.

U 56. minuti Jukić je tukao iz slobodnog udarca, ali Stojkić je odlično reagirao.

Stjepan Jukić je u 83. minuti bio u stopostotnoj prilici, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Zagrebov napadač Mladen Bartolović u 87. minuti zaradio je crveni karton zbog vrijeđanja suca.

U 90. minuti Rajko Vidović je uputio neugodni udarac, ali lopta je otišla pored lijeve vratnice Skenderovog gola.

Utakmica je odigrana na stadionu Gradski vrt pred 1200 gledatelja, a sudio ju je Vice Pavić iz Splita.

Pripremio: Vedran Prga