Drama u Beogradu: Cedevita u posljednjim sekundama srušila prvake

U DERBIJU 18. kola regionalne košarkaške lige Cedevita je sa 80:79 (16:22, 21:12, 26:18, 16:28) porazila Crvenu zvezdu u Beogradu. U pravoj drami u posljednjim sekundama hrvatski prvak srušio je aktualnog prvaka regije i zadržao drugo mjesto.

Zvezda je imala 76:74 na ulasku u posljednju minutu, a zatim je Miro Bilan pogodio tricu za preokret. Gudurić je na drugoj strani promašio tricu, a Pullen pogodio za +3 Cedevite. Zvezdin trener pozvao je time-out, a nakon njega Gudurić je tricom izjednačio za dramu u posljednjim sekundama. Pullen je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 79:80, a u posljednjem napadu Kinsey je promašio šut za dva poena.

Jacob Pullen ubacio je 24, a Miro Bilan 19 koševa za Cedevitu, dok su kod Crvene zvezde najbolji bili Quincy Miller sa 19 i Maik Zirbes sa 17 ubačaja.

Veljko Mršić je krenuo sa Bilanom, Babićem, Gordićem, Žganecom i Whiteom. Cedevita je bolje otvorila utakmicu i na kraju prve četvrtine imala vodstvo 16:22, a hrvatskog prvaka predvodili su Babić i Bilan.

Već početkom druge četvrtine Zvezda se vratila s dvije uzastopne trice Simonovića. Pullen je tricom vratio vodstvo Cedeviti na 22:25, no pet minuta do poluvremena Zvezda preuzima vodstvo tricom Kinseyja, 27:25. Zirbes je prekinuo seriju promašaja na obje strane, a Miller tricom odveo domaće na +6, 32:26. Pullen i Bilan su smanjili zaostatak, a Arapović izjedačio na 34:34 prije time-outa u posljednjoj sekundi nakon kojeg Štimac pogađa za +3 Zvezde na poluvremenu.

Treća četvrtina počela je nadmetanjem Bilana i Millera, White je smanjio na 42:41 nakon četiri minute, a Kinsey i Zirbes vratili su +6 tri minute prije pauze. Walker i Pullen zadržali su goste u igri do ulaska u posljednju četvrtinu sa 63:52.

Cedevita je sredinom četvrte četvrtine zaostajala za 11 koševa (58-69), a tada je zaigrala pokretljivije u obrani, zaustavljen je protok lopte prema domaćim centrima, a to je uz precizne Pullena i Bilana u napadu donijelo veliki preokret.

Zvezda je imala 76:74 na ulasku u posljednju minutu, a zatim je Miro Bilan pogodio tricu za preokret. Gudurić je na drugoj strani promašio tricu, a Pullen pogodio za +3 Cedevite. Zvezdin trener pozvao je time-out, a nakon njega Gudurić je tricom izjednačio za dramu u posljednjim sekundama. Pullen je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 79:80, a u posljednjem napadu Zvezdin debitant Kinsey je promašio šut za dva poena.

Nakon 18 kola Cedevita ima omjer pobjeda i poraza 15-3, dok je Crvena zvezda pala na 13-5. Na vrhu je Budućnost sa 16-2.

Crvena zvezda - Cedevita   79:80  (16:22, 21:12, 26:18, 16:28)

Pogledajte sjajno zakucavanje Whitea u Beogradu! Više o derbiju Cedevite i Zvezde na Indexu > http://goo.gl/g4Hsds