HNL

VAR čak 10 minuta provjeravao dvije situacije na Šubićevcu. Igrači se ohladili

ŠIBENIK je izborio ostanak u HNL-u nakon što je u 33. kolu kod kuće s 1:0 pobijedio Istru, a utakmicu su obilježile dvije odluke VAR-a koje su se čekale ukupno 10 minuta.

Jedini gol na utakmici postigao je Suad Sahiti u 54. minuti, a ispostavilo se da je tim pogotkom svoju momčad ostavio u prvenstvu.

U 95. minuti dosuđen je penal, a onda je nakon čak sedam minuta čekanja poništen

No VAR je i taj gol provjeravao čak tri minute jer je sudac Fran Jović najprije dosudio ofsajd.

Prava drama nastala je u petoj minuti sudačke nadoknade kada je Batarelo srušio Vuka, a sudac pokazao na penal. Sudac je isključio braniča Šibenika, ali onda se aktivirao VAR koji je provjeravao je li se radilo o zaleđu prije dosuđenog penala.

Igrači Istre su loptu stavili na penal i čekali odluku, a domaći nogometaši su strepili. Vrijeme je prolazilo, a VAR je pokušavao pronaći odgovor.

Neizvjesnost je trajala čak sedam minuta tijekom kojih su se igrači ohladili, a na kraju je donesena odluka da je penalu prethodilo zaleđe. Tako su poništeni i penal i crveni karton, a Šibenik je mogao vatreno slaviti ostanak.