Varteks remizirao s Mariborom

PRIJE završetka prvoga dijela bazičnih priprema u Poreču Varteksovi su nogometaši odigrali prvi u nizu od 12 trening susreta, danas protiv slovenskog prvoligaša Maribora.

Okupljenih je pedesetak gledatelja na igralištu u Poreču vidjelo dva različita sastava Varteksa u dva različita poluvremena. U prvome poluvremenu znatno dominantniji Varteks u sastavu Mađarić, Lučić, Ivančić, Ipša, Melnjak, Vukman, Mujanović, Šafarić, Golik, G. Vuk i Kardum te u drugome dijelu susreta nešto slabiju mončad (Ivanković, Prahić, Bašić, D. Vuk, Liber, Viljevac, Begović, Ćaćić, Mohorović, Semler i Brezovec).

Strijelci za Varteks bili su Nikola Šafarić s 11 metara u 29. minuti i Goran Mujanović u 41. minuti za 2:0.

U prvome smo dijelu pratili izvanrednu igru Varaždinaca u kojoj dominiraju agresivni Ivančić i Ipša. Uz vodstvo od dva gola razlike Varteks preko Karduma promašuje još tri stopostotne prilike.

"Sjajni su danas bili Golik, Mujanović, Šafarić i Lučić." - ističe pomoćni trener Samir Toplak i napominje kako je u drugome poluvremenu Maribor ušao u igru puno agresivnije, no Varteks unatoč tome ima izglednih prilika ali, nažalost, bez realizacije.

Slovenci su u svakom slučaju u drugome dijelu zasluženo sustigli Varteksovu prednost od dva gola prije svega zahvaljujući puno boljoj i angažiranijoj igri pa je na kraju ovaj trening susret završio bez pobjednika.