Vaterpolisti odradili lagani jutarnji trening protiv Njemačke

BARAKUDE nisu imale većih problema protiv Njemačke te su na kraju pobijedile s 13:5. Utakmica je bila riješena već nakon prve četvrtine.

> Tijek susreta Hrvatska - Njemačka

Vaterpolisti i dalje suvereno idu prema prvom mjestu u skupini i osiguranju direktnog plasmana u polufinale Olimpijskih igara. Ostvarili su i treću pobjedu, ovoga puta puno lakše nego u prethodne dvije utakmice.

Na kraju je bilo +8 za Hrvatsku u utakmici koja nije ponudila natjecateljsku neizvjesnost.

Nakon prve četvrtine Hrvatska je  vodila sa tri razlike te je bilo samo pitanje s koliko će golova razlike ekipa Ratka Rudića završiti utakmicu.

Iskorištenost igrača bila je više nego bila odlična, Nijemci jednostavno nisu ništa uspijeli obraniti te je razlika konstatno rasla.

Nijemci nisu uspjeli fizički parirati Barakudama u bazenu, čak i kada nismo imali igrača više, dolazili smo do lakih šuteva i Tchigir je bio više nego zaposlen u većem dijelu utakmice.

Frano Vićan je još jednom, kao nebrojeno puta do sada, zaključao svoja vrata i imao visok postotak obrana. Najbolji strijelac kod naših vaterpolista bio je Damir Burić koji je postigao tri pogotka. Pridružio mu se Miho Bošković s dva. Mile Smodlaka je na poziciji centra bio nezaustavljiv, teško su ga čuvali njemački igrači.

Prvo mjesto praktički osigurano

Barakude suvereno nastavljaju svoj put prema polufinalu. Do kraja razigravanja u skupini ostale su dvije utakmice, protiv SAD-a u subotu te protiv Kine.

Kinezi bi trebali biti isto tako lakši trening, bez ikakve prepotencije, dok su Amerikanci sve bolji vaterpolisti i protiv njih će izabranici Ratka Rudića morati odigrati ozbiljno žele li do pobjede.

Hrvatska igra vaterpolo na vrlo visokoj razini gazi sve pred sobom. Niti SAD niti Kina, ako Hrvatska bude igrala kao do sada, nemaju nikakve šanse što znači da smo već praktički u polufinalu.