Vaterpolo: Peta uzastopna pobjeda Hrvatske

HRVATSKA vaterpolska reprezentacija osvojila je prvo mjesto na kvalifikacijskom turniru za plasman na Svjetsko prvenstvo što je održan u talijanskoj Imperiji. Hrvatska vrsta je u finalnom dvoboju pobijedila domaćina Italiju 5:4 (0:1, 1:0, 3:1, 1:2).

Imperija - Plivalište Felice Cascione. Gledatelja: 1.000. Suci: Kiszelly (Mađ) i Sungu (Tur).

HRVATSKA: Pavić, Burić 1, Komadina, Volarević, Vranješ, Franković, Pavlović, Đogaš 2, Premuš, Primorac, Hinić 1, Bošković, Karač 1.

ITALIJA: Violetti, Postiglione, Binchi, Buonocore, Tempesti, Felugo, Fiorentini 1, Angelini 1, Di Costanzo, Calcaterra 2, Rath, Mangiante, Bencivenga.

Realizacija igrača više: Hrvatska 3/4, Italija 3/9

Nakon što su pobjedom u polufinalu protiv Slovačke izborili plasman na Svjetsko prvenstvo, hrvatski vaterpolisti su u finalnom ogledu, koji je donosio prestiž, porazili Italiju 5:4. Tako je novi hrvatski izbornik Ratko Rudić uspješno odradio prvi ispit na klupi "barakuda". Hrvatska reprezentacija zaključila je kvalifikacijski turnir bez pogreške, u pet susreta upisala je pet pobjeda i sasvim zasluženo izborila put u Montreal, gdje će se za šest mjeseci održati SP.

Plaman na SP izborila je i Rumunjska koja je u dvoboju za treće mjesto pobijedila Slovačku 7:6 (2:2, 1:2, 3:1, 1:1).