Lige petice

Velika greška obrane Evertona donijela važnu pobjedu Manchester Cityju

MANCHESTER CITY je u 27. kolu Premier lige na gostovanju pobijedio Everton i 1:0 te tako pobjegao Liverpoolu na šest bodova razlike, no Kloppova momčad ima utakmicu manje i ovaj vikend neće igrati prvenstvo, nego će nastupiti u finalu Liga kupa protiv Chelseaja. Everton je na 17. mjestu i samo ga bod razlike drži iznad zone ispadanja.

City je dominirao većim dijelom susreta, no uspio je povesti tek u 82. minuti i to velikom greškom Evertonove obrane. Prvo je Mason Holgate loše odbio ubačaj Bernarda Silve, što je iznenadilo Michaela Keanea, no njegova je reakcija zatim bila užasna. Trebao je očistiti loptu bez većih problema, no on je promašio, a zatim je došla do Phila Fodena, koji nije pogriješio u čistoj situaciji.

Tri minute kasnije dogodila se situacija koja je u engleskoj javnosti izazvala brojne reakcije. Rodri je evidentno igrao rukom u kaznenom prostoru Cityja, ali sudac Paul Tierney, kao i VAR soba, procijenili su da to nije jedanaesterac, na veliko čuđenje Evertonovih igrača.