Velike pobjede Perasovića i Žižića u borbi za čevrtfinale Eurolige

U SUSRETU 24. kola košarkaške Eurolige Anadolu Efes koji vodi hrvatski stručnjak Velimir Perasović, na gostovanju je pobijedio Uniks Kazan 99:92, ostvarivši važnu pobjedu u borbi za plasman u četvrtfinale.

Turski sastav do pobjede su predvodili Derrick Brown s 24 koša, Jayson Granger sa 17 koševa te Bryant Dunston sa 16 koševa. Kod Rusa najefikasniji su bili Keith Langford s 23 koša te Quino Colom i Latavious Williams s po 16 koševa. Hrvatski košarkaš Marko Banić za domaći sastav igrao je pet minuta postigavši dva koša.

Efes se nakon ove pobjede nalaz na sedmom mjestu s 13 pobjeda i 11 poraza koliko ima i Baskonija na osmoj poziciji.

Doigravanju se nada i Darušafaka koja je pobijedila Panathinaikos 77:72. Darušafaka sada ima 12 pobjeda i 12 poraza i nalazi se na devetom mjestu.

Brad Wanamaker s 24 koša i šest skokova te James Anderson sa 16 koševa i sedam skokova predvodili su domaći sastav, u čijim redovima je nastupio i Ante Žižić. Hrvatski košarkaš je za 28 minuta zabio devet koševa uz pet skokova.

Kod Panathinaikosa koji je peti sa 14 pobjeda i 10 poraza, najefikasniji su bili Chris Singleton s 23 koša i šest skokova i K.C. Rivers s 12 koševa.

CSKA je na gostovanju pobijedio Barcelonu 85-61, uz dva koša i četiri skoka Ante Tomića za Barcu.

U vodstvu su Real Madrid i CSKA s po 18 pobjeda i šest poraza.