SERIE A

Veliki kiks Milana u borbi za naslov prvaka Italije

SPEZIA je pobijedila kod Milana 2:1 u 22. kolu Serie A. Milan je poveo u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Strijelac je bio Rafael Leao i s rezultatom 1:0 se otišlo na poluvrijeme. Minutu ranije penal je promašio Milanov lijevi bek Theo Hernandez.

Spezia je do izjednačenja došla u 64. minuti, poslije akcije Danielea Verdea i Kevina Agudela. Aguedelo je bio strijelac za 1:1 na San Siru. Domaćina je u 96. minuti pogotkom šokirao Ganac Emmanuel Gyasi. Svih 90 minuta za gostujuću momčad odradio je hrvatski stoper Martin Erlić, U-21 reprezentativac Hrvatske. Ante Rebić igrao je za Milan od 84. minute. Ovim kiksom Milan je otvorio priliku aktualnom prvaku Interu da se na pobjedom odvoji na pet bodova prednosti na prvome mjestu prvenstvene ljestvice.

Milan u nedjelju dočekuje Juventus, a Spezia je na isti dan domaćin Sampdoriji. U drugoj utakmici igranoj u terminu od 18:30 Napoli je pobijedio kod Bologne 2:0 pogocima Hirvinga Lozana u 20. i 47. minuti.