VELIKI derbi devetog kola Premiershipa koji je igrao na Stamford Bridgeu otišao je u ruke Liverpoolu! Redsi su slavili nad Chelseajem pogotkom Alonsa.

Do ovog dvoboja Chelsea za poraz na Stamford Bridgeu u Premiershipu nije znao čak četiri sezone (21. veljače 2004. poraz od Arsenala 2:1) i 84 uzastopne utakmice.

U tvrdoj utakmici bez puno izrazitih prilika, što je uglavnom i glavna karakteristika dvoboja ovih dvaju sastava posljednjih godina, jedini pogodak na utakmici pao je već u desetoj minuti.

Nakon jednog ubačaja iz auta, loptu je glavom prebacio Dirk Kuyt, ona je došla do Xabija Alonsa na rubu kaznenog prostora, čiji je udarac okrznuo Josea Bosingwu i prevario Chelseajevog vratara Petra Čecha.

Iako je do kraja utakmice Chelsea pokušavao doći do izjednačenja, sto postotnih prilika nije imao, a možda najbolju je propustio Ashley Cole u 73. minuti, kada je njegov udarac s nekih desetak metara s lijeve strane prohujao kraj vratiju Pepea Reine.

Liverpool je ovom pobjedom izbio sam na čelo ljestvice u Premiershipu, te je ostao jedina neporažena momčad ove sezone.

Chelsea: Cech, Cole, Carvalho, Terry, Bosingwa, Mikel, Deco, Lampard, Malouda, Kalou, Anelka

Liverpool: Reina, Aurelio, Carragher, Agger, Arbeloa, Riera, Mascherano, Alonso, Kuyt, Gerrard, Keane