NOGOMETAŠI Barcelone nastavljaju suvereno koračati u domaćem prvenstvu, pa su u utakmici 32. kola pobijedili na Camp Nou trećeplasiranu Sevillu 4:0.

Time je Barcelona zadržala plus od šest bodova u odnosu na drugi Real. Isto tako, u utorak je Real u zadnjim minutama došao do tri boda, dok je Barça uistinu elegantno odradila svoj dio posla.

Kojim će smjerom utakmica protiv Seville ići pokazao je Iniesta pogotkom već u 3. minuti. U 17. je bilo 2:0 i tada je bilo očigledno da će Katalonci ostvariti i 14 domaću pobjedu u 17 odigranih utakmica. Pritom je Barcelona zabila 58 pogodaka što bi u prosjeku iznosilo više od tri po utakmici na stadionu Camp Nou.

Isto tako, strijelac drugog pogotka Eto'o je time zabio 27 pogodak u prvenstvu čime je i dalje prvi strijelac Primere. Postigao je dva više od Davida Ville iz Valencije.

Utakmica se nakon 2:0 smirila do početka drugog poluvremena kada je domaćin ponovno u malom razmaku (od samo šest minuta) postigao nova dva pogotka (Xavi i Henry).

Primera, 32. kolo:

Barcelona - Sevilla 4:0 (Iniesta 3, Eto'o 17, Xavi 49, Henry 54)

Osasuna - Malaga 2:3 (Plašil 18, Nekounam 34 / Apono 4-11m, Lolo 72, Ballesta 77)

Betis - Valencia 1:2 (Oliveira 87 / Villa 66, 79)

Deportivo - Almeria 2:0 (Verdu 49, Lassad 68)