PRVI "el clasico" ove sezone donio je mnogo uzbuđenja. Utakmica između Real Madrida i Barcelone, odigrana na Santiago Bernabeu, bila je prava poslastica za ljubitelje nogometa. Da će dvoboj biti vatren i žestok, kao što to inače biva, nagovijestio je Benzema.

Naime, igrači se još nisu ni rastrčali, a Real je već nakon 22 sekunde utakmice vodio 1:0, i to zahvaljujući velikoj pogrešci Victora Valdesa. Barcelonin vratar je loše izbio loptu koju je na sredini šesnaesterca uhvatio Ozil. Nijemac je zatim proigrao Benzemu koji s pet metara bez problema šalje loptu u gol.

Nevidljivi Ozil i C. Ronaldo, Barca razbila Real preko bokova

Na odgovor Barcelone nije trebalo dugo čekati. Prvo su Fabregas i Xavi nekoliko puta zaprijetili Casillasu, a zatim je u 30. minuti Messi povukao brzu kontru na sredini centra, uputio dubinsku loptu za Alexisa, koji s 15 metara iz prve puca i šalje loptu u mrežu.

Redom su pokušavali Ozil, Ronaldo, Benzema ugroziti gol Barcelone do kraja prvog dijela, međutim sve njihove pokušaje "ugušili" su Puyol i Pique. Valja napomenuti kako je Barcelona najopasnija bila preko bokova gdje su Iniesta i Alves radili velike probleme braničima Reala.

Do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale, a valja još spomenuti kao je Barca lagano mogla ostati bez njihovog najboljeg igrača Messija, koji je nesmotreno pokosio Xabija Alonsa s leđa. Međutim, glavni sudac utakmice David Fernandez poštedio je Argentinca.

Iniesta enigma Mourinhovim igračima

Drugo poluvrijeme krenulo je žustro kao i prvo. Realovci su krenuli u totalnu ofenzivu što je Barcelona preko bokova kaznila. Igrala se 52. minuta kada je Fabregas s desne strane ubacio za Xavija koji se nalazio u petercu. Glavni pokretač Barcelonine igre spretno je udario loptu koja se odbila od Marcelove noge i od stative ušla u gol. Mourinho je brzinski pokušao promijeniti stvari zamijenivši Ozila Kakom, ali situacija se nije mijenjala nabolje za Real.

Iniesta i Fabregas su se u potpunosti oslobodili i radili su velike probleme Pepeu i Ramosu koji ih nikako nisu mogli zaustaviti. Posebno valja pohvaliti igru Inieste čije su dubinske lopte bacale u očaj vezni red Reala. Upravo je jedna takva Iniestina lopta započela akciju za treći gol Barce. Iniesta je pronašao Messija koji je poput munje došao do šesnaesterca Reala, dodao loptu na bok za Alvesa koji fino centrira na drugu vratnicu gdje se Fabregas zabija za konačnih 1:3.

Barceloni 261. "el clasico", Mourinho upisao osmi poraz od Barcelone

Do kraja susreta obje momčadi su imale po jednu veliku šansu koju nisu uspjele iskoristiti. Kaka koji je zamijenio Ozila uhvatio je Higuainovu loptu na nekih 10 metara od gola, međutim Brazilac se nije dobro snašao te je pogodio u Valdesa. Barcelona je svoju šansu imala u 85. minuti kada je Iniesta mini slalomom izbacio iz pogona dvojicu braniča Reala, uputio povratnu loptu na Villu koji je spremno čekao u petercu, međutim Casillas se u zadnji čas bacio i otklonio opasnost.

Real je upisao prvi poraz od 73 posljednje prvenstvene utakmice u kojima je poveo, a Pep Guardiola je ovom pobjedom dobio i osmu utakmicu protiv Reala otkako je postao 2008. godine trener katalonskog kluba. Trener svih trenera Jose Mourinho izgubio je od Barcelonu osmu utakmicu u karijeri. Pobjedom u 261. "el clasicu" Barcelona je na kratko preuzela vrh Primere jer Real ima jednu utakmicu manje.

REAL MADRID: Casillas - Coentrao, Pepe, S. Ramos, Marcelo - Alonso, Diara - Di Maria, Ozil, C. Ronaldo - Benzema

BARCELONA: Valdes - Abidal, Puyol, Pique, Alves - Iniesta, Busquets, Xavi - Alexis, Fabregas, Messi