IVICA OLIĆ zabio je drugi pogodak za Bayern u pobjedi Bavaraca na teškom gostovanju kod Werdera u Bremenu. Osmom pobjedom zaredom Bayern je privremeno zauzeo vrh Bundeslige.

Werder je poveo pogotkom Hunta u 10. minuti susreta. U 25. minuti Müller je izjednačio, a Olić u 35. minuti zabio za vodstvo gostiju 2:1. Preko Van Bommela je lopta došla na desnu stranu do Lahma koji ju je ubacio u šesnaesterac. Mario Gomez se nije najbolje snašao, ali je zato njegov propust ispravio Olić kojem nije bilo teško s nekoliko metara, nogom, poslati loptu u mrežu. Bio je to njegov sedmi pogodak sezone u Bundesligi.

U drugom poluvremenu mreže su dugo mirovale, sve do 75. minute kada je Portugalac Hugo Almeida u padu poluvolejem zabio u suprotni kut za 2:2. Ipak, pogodak utakmice se pripisuje Arjenu Robbenu. U 78. minuti je Nizozemac izveo slobodni udarac, potpuno iskosa s desne strane iz velike udaljenosti. Fantastično je naciljao suprotni kut Werderovih vratiju, a lopta se od grede odbila u mrežu i ostavila domaćeg vratara Wiesea potpuno ukopanog na liniji.

Ivica Olić je opet kvalitetno igrao, a Van Gaal ga je zamijenio u 68. minuti poslavši umjesto njega u igru Francka Riberyja, koji je zaigrao nakon dugog vremena i ozljeda zanoktica na palcima lijeve i desne noge. Danijel Pranjić je, pak, cijelu utakmicu odgledao s klupe.

Recimo da je Olić tako nastavio golgeterski niz protiv Werdera. Prošle im je sezone u dresu Hamburga postigao tri pogotka u sezoni.

Ovim je Bayern, barem privremeno, došao na sam vrh ljestvice, makar ga je dugo držao Schalke. Sastav iz Gelsenkirchena je vodio 2:0 kod Bochuma sve do 82. minute, ali su do kraja primili dva pogotka. Drugi u 92. minuti od Šestaka.

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić je odigrao svih 90 minuta u dresu Schalkea.