VIDEO Bizaran autogol koštao ih je ispadanja iz lige

SA SAMO jednom pobjedom u posljednjih deset kola, Duisburg je ispao iz 2. Bundeslige.

"Zebre" su u posljednjem kolu morale pobijediti Heidenheim kod kuće i nadati se da će Ingolstadt kiksati čime bi ostali u posljednjem kolu u igri za dodatne kvalifikacije za ostanak u ligi. No Ingolstadt je uvjerljivo pobijedio Dramstadt 3:0, a Duisburg je izgubio i to na spektakularan način.

Heidenheim je poveo u 27. minuti, da bi domaćini izjednačili šest minuta kasnije. Gosti su do poluvremena poveli 2:1, a Dustin Bomheuer je u 51. minuti zabio za 2:2. No isti igrač je sedam minuta kasnije zabio rijetko viđeni autogol za 2:3.

VIDEO POGLEDAJTE OVDJE.

Njegov golman je nakon kontre gostiju skinuo dva čista zicera i odbio loptu na metar, dva ispred gola. Nigdje u blizini Bomheuera nije bilo nijednog igrača Heidenheima, ali je on potpuno neometan glavom zabio loptu u gol.

Njegovu pogrešku ispravio je Daschner u 80. minuti golom za 3:3, ali je Heidenheim u sljedećem napadu zabio za pobjedu koja je Duisburg i matematički izbacila u treću ligu.