SJEVERNA IRSKA upisala je i treću pobjedu u šestoj utakmici kvalifikacija za nogometni SP 2010. godine. U Belfastu je pala Poljska 3:2, a veliku krivnju za poraz snosi vratar Celtica Artur Boruc.

Napadač Dundee Uniteda Warren Feeny doveo je Sjevernu Irsku u vodstvo u 10. minuti, a na poluvrijeme se otišlo s neriješenim rezultatom nakon gola Ireneusza Jelena u 27. minuti. Branič Manchester Uniteda Jonathan Evans vraća domaćinima vodstvo u drugoj minuti drugog poluvremena.

U 61. minuti dogodio se najzanimljiviji trenutak utakmice, a glavni akteri su bili gostujući branič Michal Zewlakow i vratar Artur Boruc. Vratio je Zewlakow loptu svom vrataru s nekih tridesetak metara, a ona je poskočila ispred Borucove desnice kojom ju je htio ispucati, i potom ušla u prazna vrata.

Gol neodoljivo podsjeća na onaj koji je primio engleski vratar Paul Robinson u kvalifikacijama za EURO 2008. na Maksimiru u pobjedi Hrvatske 2:0. Strijelac tada (ne)sretnog gola, ujesen 2006. godine, bio je Gary Neville. Do kraja su Poljaci uspjeli samo ublažiti poraz golom Mareka Saganowskog u posljednjoj minuti utakmice.

Europske kvalifikacije za SP:

Skupina 2
Luksemburg – Latvija 0-4 (Karlsons 25, Cauna 49, Visnakovs 71, Pereplotkins 85)
Moldavija – Švicarska 0-2 (Frei 32, Fernandes 90)
Izrael – Grčka (kasnije)
Redoslijed: 1. Švicarska 10 (5), 2. Grčka 9 (4), 3. Izrael 8 (4), 4. Latvija 4 (4), 5. Luxemburg 4 (4), 5. Moldavija 1 (5)

Skupina 3 Sjeverna Irska – Poljska 3-2 (Feeney 9, Evans 47, Zewlakow 61-ag / Jelen 27, Saganowski 90)
Slovenija – Češka (kasnije)
Redoslijed: 1. Sjeverna Irska 10 (6), 2. Slovačka 9 (4), 3. Češka 7 (4), 4. Slovenija 7 (4), 5. Poljska 7 (5), 6. San Marino 0 (5)

Skupina 4 Rusija – Azerbajdžan 2-0 (Pavljučenko 32, Zirianov 71)
Wales – Finska 0-2 (Johansson 42, Kuqi 90+1)
Njemačka – Lihtenštajn (kasnije)
Redoslijed: 1. Njemačka 10 (4), 2. Rusija 9 (4), 3. Finska 7 (4), 4. Wales 6 (5), 5. Azerbajdžan 1 (4), 6. Lihtenštajn 1 (3)

Skupina 5
Armenija – Estonija 2-2 (Mkhitarjan 31, Jedigarjan 88 / Voskoboinikov 36, Saag 67)