HRVATSKI NOGOMETAŠI Danijel Cesarec i Mario Budimir bili su strijelci za svoje momčadi u 5. kolu grčke Superlige.

Cesarec je donio pobjednički pogodak za 2:1 svome Asterasu u domaćoj utakmici protiv Levadiakosa. Gosti su poveli u 59. minuti preko Napoleonija, a preokret su izveli Bastia u 66. i Cesarec u 80. minuti. Bivšem je napadaču Marsonije to već četvrti pogodak ove sezone, što ga je smjestilo na vrh ljestvice strijelaca grčke Superlige.

Mario Budimir bio je autor drugog pogotka svoga Ergotelisa u domaćoj pobjedi protiv Panthrakikosa (4:0) u 5. kolu prvenstva. Budimir (23) je pogodio u 63. minuti utakmice. Prije njega je mrežu suparničkog vratara u 36. minuti iz kaznenog udarca zatresao Junior Silva, a priču su zaključili Beto u 87. i Sergio Leal u 88. minuti.

Nekadašnjem napadaču Hajduka i Šibenika to je bio drugi prvenstveni pogodak ove sezone.