NESUĐENI hrvatski reprezentativac Argentinac Dario Cvitanich za svoj Ajax zabio je tri gola u utakmici protiv NAC Brede. U igri je bio od prve minute.

Prvi gol zabio je u 10. minuti. Do kraja prvog dijela bilo je 3:0 za Ajax. Zabili su Vertonghen i Suarez.  Već u prvoj minuti nastavka Cvitanich povisuje prednost domaćina. Peti gol za Ajax zabio je Bakirciogl, a šesti i svoj treći na utakmici zabio je Cvitanich u 62. minuti susreta. Argentinac je iz igre izašao u 77. minuti, nakon čega ga je zamijenio novo pojačanje amsterdamske momčadi, donedavni igrač Herthe Marko Pantelić.

Hrvatski nogometaš Darko Bodul odigrao je prvih sat vremena u dresu Sparte, gdje se od strane Ajaxa nalazi na posudbi. Dobru igru nije okrunio pogotkom, ali je njegova momčad pobijedila Waalwijk s minimalnih 1-0. Strijelac jedinog pogotka bio je Rydell Poepon u 13. minuti.

Eredivise, 6. kolo:

Ajax - NAC Breda 6:0 (Cvitanich 11, 46, 63, Vertonghen 18, Suarez 42, Bakiricioglu 48)

Sparta - Waalwijk 1:0 (Poepon 13)

Venlo - Heracles 1:0 (Calabro 8)

Willem II - Feyenoord 2:3 (Boutahar 2, Biemans 33 / Tomasson 9, 18, Guzman 69)

Redoslijed: 1. PSV Eindhoven 14, 2. Feyenoord 14, 3. Twente 14, 4. Ajax 13, 5. AZ Alkmaar 12...