Video - Derbi koji to nije bio: Inter ponizo Romu na Olimpicu

U DERBIJU 7. kola talijanske nogometne lige Inter je na gostovanju s uvjerljivih 4:0 deklasirao Romu i preuzeo vodeće mjesto na ljestvici.

Momčad Jose Mourinha je preko Zlatana Ibrahimovića povela već u 5. minuti susreta. Iako se činilo da je švedski napadač bio u zaleđu, pomoćni sudac nije podigao zastavicu, a glavni je prihvatio njegovu odluku unatoč žestokim prosvjedima igrača Rome.

U nastavku je Inter potpuno dominirao i u svega 10 minuta postigao još tri pogotka. Prvo je svojim drugim golom na utakmici Ibrahimović u 47. minuti povisio na 2:0, zatim je sedam minuta kasnije Stanković sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca donio 3:0, da bi konačnih 4.0 postavio Obinna u 56. minuti.

Treneru Rome Spallettiju nije pomogao niti povratak kapetana Tottija nakon dugog izbivanja s terena zbog ozlijede.

Mourinho: To je to!

Nakon velike pobjede protiv Rome na Olimpicu, trener Intera je, očekivano, oduševljen nastupom svoje momčadi i posebno Zlatana Ibrahimovića.

Trener Intera, Jose Mourinho, nakon derbija u Rimu je sjao od sreće.

"Ovo je definitivno bila naša najbolja izvedba ove sezone. Cijela momčad je od samog početka, pa do kraja utakmice funkcionirala besprijekorno",  rekao je portugalski stručnjak, i posebno istaknuo još jednu odličnu predstavu Zlatana Ibrahimovića.

"Kada je u pravoj formi, kao što je u ovom trenutku, onda ga mogu postaviti na bilo koju ofenzivnu poziciju u momčadi. Kada odigra kao večeras, cijela momčad bolje funkcionira. Želim mu čestitati na sjajnoj igri", dodao je Mourinho.